Okazuje się, że wraz z pojawieniem się Internetu, niezwykle zasięgowego i silnego medium pojawiło się także wiele zagrożeń. Oczywiście Internet to przede wszystkim niesamowite możliwości komunikacyjne. Dzięki niemu możemy porozumiewać się z ludźmi mieszkającymi w dowolnej części świata do tego bardzo szybko i kiedy tylko chcemy.

Dzięki Internetowi, a zwłaszcza dzięki portalom społecznościowym możemy także podtrzymywać znajomości z osobami, które znamy, ale nie zawsze starczało nam czasu na spotkania, telefony itp. Jak widać jest w tym medium wielki potencjał i ma ono bardzo wiele zalet. Jednakże są i wady.

Są zagadnienia, które pojawiły się wraz z pojawieniem się Internetu. Jednym z nich jest zdecydowanie cyberprzemoc. Coś, co niestety robi się coraz bardziej popularne i staje się zagrożeniem dla swobodnej, nieograniczonej komunikacji internetowej.

Okazuje się, że z sieci trzeba korzystać rozsądnie i uważać, jak w prawdziwym świecie, na różne czyhające na nas zagrożenia. A ponieważ z Internetu korzystają także dość nieodpowiedzialne i niebezpieczne jednostki musimy być czujni. Jeśli w środowisku internetowym czujesz się jak ryba w wodzie zapraszamy na staż: Staże i praktyki – Comarch
Dowiedz się jak się bronić: https://www.kei.pl/

Sprawdź również: staż IT – Comarch.pl