google_talk.jpg

Google Talk to jeden komunikatorów internetowych, a zarazem usługa VoIP amerykańskiej firmy Google. Google Talk miał swoją premierę 24 sierpnia 2005. Wygląd programu (kolorystyka, układ tabel, czcionki) jest stylizowany na wzór interfejsu Gmaila.

Google Talk jest oparty na otwartym protokole Jabber/XMPP. Oznacza to, że możemy komunikować się za jego pomocą z użytkownikami innych serwerów Jabbera. Oryginalny program jest dostępny na systemach operacyjnych Microsoft Windows, a także na innych jak: Mac OS X, Android i iPhone Os.

Użytkownicy innych platform mogą połączyć się z serwerami Google przy użyciu innych klientów Jabbera . Wtedy możliwe jest jedynie prowadzenie rozmów tekstowych. Aby jednak uzyskać taką możliwość należy jedynie wpisać odpowiednie dane w konfiguracji programów, które są podane na stronie Google Talk.

Na tej samej witrynie widnieje także tabelka porównująca wybrane klienty pod względem dostępności na trzech systemach operacyjnych (MS Windows, Mac OS, Linux) oraz ceny. Program może być również automatycznie aktualizowany poprzez serwer Google. Czym się kierować przy wyborze wordpress szablony?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *