skype_i_jego_charakterystyka.jpg

Połączenie ze światem nie było jeszcze nigdy takie łatwe. Odkąd mamy możliwość korzystania z udogodnień technologicznych, jakim jest popularny już komunikator głosowy Skype, kontakty między ludzkie są zdecydowanie lepsze. Nie ma już żadnego problemu, aby skontaktować się z koleżanką czy chłopakiem, którzy znajdują się setki kilometrów od naszego miasta. Dlaczego Skype jest lepszy od telefonu, który przecież podobnie daje możliwość połączenia głosowego? Komunikator to o wiele więcej.

Jak już wspomniałam po pierwsze umożliwia połączenia z telefonem komórkowym, ale także stacjonarnym. Skoro łączy się z telefonem, to również możemy wysyłać wiadomości tekstowe SMS. Kolejnym plusem tego wynalazku, jest możliwość przeprowadzania rozmów tekstowych, podobnie jak na czacie, gadu-gadu, czy najnowszym Facebook. Najważniejszą zaletą i zarazem tym, co najbardziej go wyróżnia jest możliwość połączenia wideo z rozmówcą.

W trakcie rozmowy nie tylko się słyszymy, ale także widzimy drugą osobę w aktualnym czasie. To świetne rozwiązanie dla osób, które są zmuszone do rozłąki z bliską osobą. Praca za granicą, długie kontrakty, rodzina na drugim końcu świata, sprzyjają chęci szybkiego zobaczenia drugiej osoby. Dzięki połączeniu za pośrednictwem Skype tęsknota się zdecydowanie zmniejsza.

Tradycyjna telefoniczna rozmowa nie jest wstanie zastąpić nam rzeczywistego kontaktu, ale dzięki temu komunikatorowi jesteśmy w stanie obserwować emocje, gesty, uśmiech, czy łzy osoby, z którą się połączyliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *