wady_internetowej_komunikacji.jpg

Dzięki gwałtownemu rozwojowi Internetu świat praktycznie przestał być dla nas niedostępny, przez co możemy komunikować się z ludźmi znajdującymi się praktycznie na drugim końcu świata.

www.dziengniewu.pl

Wszelki bariery praktycznie przestały obowiązywać, dzięki czemu świat stał się bardziej otwarty, a i my mamy możliwość poznawania różnych odmiennych kultur.

Niestety mimo tylu możliwości jakie daje nam Internet, musimy liczyć się również z niebezpieczeństwami jakie za sobą niesie komunikowanie się przez Internet.

Po pierwsze cechą Internetu jest anonimowość, przez co poznając nowe osoby przez Internet, nie wiemy jak wyglądają i czy faktycznie podają prawdziwe informacje o sobie.

Po drugie, otrzymując informacje, zawarte w plikach, od osób nieznajomych ryzykujemy ściągnięciem niebezpiecznych wirusów, które uszkadzają nam dane.

Komunikowanie się przez Internet również może prowadzić do uzależnień, gdyż jedyną rzeczywistością będzie dla nas rzeczywistość wirtualna.

Czatując ze znajomymi często nie używamy polskich znaków, przez co zanika umiejętność korzystania z nich w rzeczywistym świecie.

Chcąc bezpiecznie korzystać z możliwości Internetu musimy być świadomi zagrożeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *