zagrozenia_wynikajace_z_uzywania_internetowych_komunikatorow.jpg

Komunikacja internetowa w ostatnich czasach stała się jedną z najpopularniejszych form przesyłania informacji. Mimo wielu zalet jakie posiada, należy mieć na uwadze także liczne zagrożenia wynikające z używania tego typu formy komunikacji. Poprzez komunikatory, tak jak i przez pocztę elektroniczną bardzo popularne stało się rozsyłanie tzw.

SPIM-u (odpowiednika SPAM-u występującego w poczcie elektronicznej) w przykładowej postaci znanych łańcuszków internetowych, podejrzanych linków, które niejednokrotnie zawierają różnego rodzaju wirusy. Kolejną wadą i zagrożeniem jest fakt, iż takie rozmowy mogą być przechwytywane bądź podsłuchiwane, gdyż komunikatory internetowe są najczęściej darmowe, często więc producent nie przywiązuje większej wagi do ich bezpieczeństwa. Możliwy jest więc brak odpowiedniego szyfrowania przesyłanych komunikatów (treść rozmowy przesyłana czystym tekstem) oraz haseł do konta.

www.cdss.com.pl

Kolejnym zagrożeniem jest tzw. cyber bullying, co oznacza po prostu cyberprzemoc, gdzie zamiarem ludzi ją stosującej – jest wyrządzenie krzywdy psychicznej, prześladowanie oraz poniżenie ofiary. Wszystko jest dla ludzi i z pewnością komunikacja internetowa ułatwia nam życie, musimy jednak wiedzieć jak właściwie z niej korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *