Press ESC to close

Weeb tv awaria

Ploter: Urządzenie do sporządzania wykresów sterowane bezpośrednio przez komputer. Stanowi ważne narzędzie w pracy projektanta, korzystającego z programów wspomagających prace inżynierskie. Skaner Urządzenie do wprowadzania podanego obrazu do pamięci komputera. Jest przydatne w zastosowaniach wydawniczych, pozwalając łączyć grafikę komputerową z fotografią i obrazami wykonywanymi techniką tradycyjną. Istnieją też czytniki pisma pozwalające rozpoznawać litery i wprowadzać teksty do programów. Duże znaczenie przy korzystaniu ze skanera ma odpowiednie oprogramowanie, które pomaga w przetwarzaniu wprowadzanego obrazu.
Dysk optyczny Jest to urządzenie zawierające informacje zapisane na komputerowym odpowiedniku płyty kompaktowej. Popularne są obecnie jako narzędzie do przechowywania dużej liczby informacji (rzędu gigabajtów), przeznaczonej tylko do odczytu (stąd nazwa CD-ROM – pamięć tylko-do-odczytu na dysku kompaktowym). Coraz częściej pojawiają się jednak urządzenia umożliwiające zapis i odczyt w tej technice.

Mysz komputerowa

Urządzenie do wprowadzania informacji zastępujące klawiaturę. Mysz, pierwotnie stosowana tylko w programach graficznych, jest obecnie niezbędna przy korzystaniu z programów działających pod nadzorem systemu Windows. Ruchy myszy po stole lub po specjalnej podkładce są odwzorowywane w ruchach punktu (plamki, strzałki) na ekranie.